Çukur 13. Bölüm Fragmanı

Çukur 13. Bölüm Fragmanı izleyicileri yine şaşırttı. Yine tapu meselesi gündemde ve yine ortalık karışık. Vartolu artık Yamaç’ın da ötesinde İdris Koçovalı’ya uzanıyor. Meseleler daha da derin bir hal alıyor.

Vartolu Tapu Meselesinde

Yamaç ile buluşan Vartolu, sözleriyle kasıp kavuruyor. Tapuları konuşmak için buluşan Vartolu, Yamaç’a, İdris ile – yani tapu sahibi ile – görüşmek istediğini istiyor. ‘Tapuda kimin resmi, ismi varsa onu istiyorum’ diyerek tavrını açıkça ortaya koyuyor.

Bıyıklı amca olarak tabir ettiği İdris Koçovalı ile görüşme sağlayamazsa Çukur’daki evleri yıkacağını söylüyor. Yamaç bu tehdit karşısında durumu babasına iletmek durumunda kalıyor.

Büyük Yüzleşme Başlıyor

Sonunda İdris Koçovalı ile Vartolu arasındaki büyük yüzleşme gerçekleşiyor. Her ne kadar Vartolu imalı konuşmalarını sürdürse de yavaş yavaş eski defterler su üstüne çıkmaya başlıyor.

Vartolu Tapulara Karşılık Ne İstiyor? 

İdris ile buluşan Vartolu elindeki tapuları İdris’in önüne atıyor. Ve bu tapuları ona geri vereceğini söylüyor. Ancak tek bir şart koşuyor. Şartını soran İdris ise cevabını çok ağır alıyor. ‘Bana masal anlat’ diyen Vartolu, yine imalı konuşuyor. Az anlatıyor ama öz anlatıyor. Acaba zamanında İdris’in ona anlatmadığı hikayeyi mi öğrenmek istiyor? Yoksa zamanında ona anlatmadığı masalların hesabını mı soruyor?

Acaba ‘Bana masal anlat‘ derken tam olarak neyi kast ediyor?  Cevabı Çukur dizisi 13. bölüm içerisinde saklı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here