Çukur 5. Bölüm Fragmanı – İlk Sahne Tanıtımı

Çukur 5. bölüm içerisinde yine olaylar, Yamaç ve İdris arasında tam gaz heyecan ile sürüyor.

Yamaç aralarında bir hainin olduğundan emindir. Ve bu düşüncesini babası İdris ile paylaşır. Aralarından birinin Vartolu’ya haber gönderdiğini anlatmaya çalışır. Sonuçta Sena’nın evini kurşunlamışlardır. Ancak İdris için aralarındaki hainin varlığını kabullenmek hiç de kolay değildir. Çünkü yanında çalışan adamları yıllardır tanımakta ve her şeyden ötesi onlara güvenmektedir. Kendisini çalışanları ile birlikte bir aile olarak gören İdris, ‘Aramızdaki bağ maddi değil, kan bağıdır’ der. fakat insanoğlunun da çiğ süt emmiş olduğunu vurgulayarak, oğlunun anlattıklarının doğru olabileceğini de aklından geçirdiğini ifade eder. Bunun için Yamaç’tan zor bir görev ister.

‘Bana Senden Çok Baba Demişlerdir’

Çukur son bölüm sahnesinde İdris oğlu Yamaç’a adeta laf sokuyor. Aralarından birinin hain olduğunu düşünen Yamaç’a ‘Bana senden çok baba demişlerdir’ diyor. Ardından oldukça zor bir görev istiyor. Çünkü İdris’in buna inanabilmesi güçtür.

Yamaç’ın sadece şüphelendiği kişiyi bulup, ismini babasına vermesi yeterli değildir. Aynı zamanda da kesin kanıtlar ile birlikte babasının karşısına geçmesi gerekmektedir. Bunu, babası İdris oğluna açıkça söylemiştir.

Çukur 5. bölüm fragmanı detaylarında baba ile oğul arasındaki karşılıklı konuşma, yeni bölüm için daha da fazla merak uyanmasına sebep oluyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here