Çukur 6. Bölüm Liderlik Konusu

Çukur 6. bölüm için yayınlanan ilk sahnede liderlik konusunun hakim olduğu görülüyor. Yamaç, Çukur için şu an bir lider adayı. Hem de liderliği teklif eden, Çukur semtinin şimdiki lideri ve aynı zamanda da Yamaç’ın babası olan İdris Koçovalı.

Doğanın Kanunu Bu!

İdris, yatalak kaldığı hastalıktan sonra yavaş yavaş zayıflığını kabullenmeye başlar. ‘Doğanın kanunu bu. Gücü, gücüne yetene demişler. Genç, yaşlıyı yener; yerine geçer! Öyle mi?’ şeklindeki sözleri ile bir yandan Vartolu’nun niyetini anlayıp önüne set çekmek ister. Diğer yandan ise kendisinin zayıflamış olduğunu düşünerek, oğlu Yamaç’a büyük bir teklifte bulunur.

Sürünün Lideri Sen Olacaksın!

Vartolu’nun tek hedefinin Çukur’a hakim olmak istediğini anlayan İdris bazı planlar yapar. ve bu planlarını da şu sözler ile anlatıyor. ‘Vartolu yırtar alırım diye düşündü o zaman. Ama bilmiyor, buradan sürüye başka bir lider çıkacağını. Bunu O’na göstereceksin! Sadece O’na değil, bütün Çukur’a!’

Ben Buraya Lider Olmaya Gelmedim.

Zaten yıllar önce Çukur’daki bu olaylardan kaçan Yamaç ise bu teklifi kibarca reddeder. ‘Ben buraya lider olmaya gelmedim, baba. Sen iyileş, geç …’ dese de babası bu sözleri kabul etmeyecektir. ‘ Geç bunları bir kere. Bu lafları geç. Sen buraya aitsin. Artık hiç bir yere gidemezsin. Sadece Koçovalı’nın değil, bütün Çukur’un kaderi, senin kaderine bağlandı artık. Öyle!’ diyerek Yamaç’a kaçış alanı bırakmaz.

Çukur 6. bölüm ilk fragmanı sizlerle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here